در مقبره دده نزدیک تکیه بکتاشیه، در جنوب صحن دفن شد. امروزه بیست جلد کتاب در شعر و ادب از وی به یادگار مانده است. در کنار قبر او، فرزندش فضلی بن فضولی شاعر متصوف قرن دهم دفن است.

 

ادامه مطلب: فضولی بغدادی

 

سید محمدمهدی طباطبایی، معروف به بحرالعلوم، و فرزندان او کنار آستان شیخ طوسی قرار دارد. در حال حاضر این آستان دارای گنبد و عمارت بسیار زیبا و کاشی کاری شده است که در اواخر قرن چهاردهم ساخته شده است.

 

ادامه مطلب: مقبره سید محمدمهدی بحرالعلوم در نجف اشرف

 

حضرت زین العابدین علیه السلام پس از تشییع باشکوه مردم مدینه، در بقیع که قبور بسیاری از اولیاء خداوند، همسران پیامبر، فاطمه بنت اسد و بسیاری از صحابه گرانقدر پیامبر و تعدادی از شهدای صدر اسلام در آن قرار دارد، در کنار مرقد مطهر حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام، عموی بزرگوارش، مدفون گردید.

 

ادامه مطلب: مقام امام زین العابدین (ع)

 

نسب او با سه نسل به امام موسی کاظم(علیه السلام) می رسد. وی پدر گرامی سید مرتضی و سید رضی است. وفاتش در بغداد اتفاق افتاد و پس از دفن در منزلش به کربلا منتقل، در حرم مطهر، کنار جدش ابراهیم اصغر بن کاظم(علیه السلام) خاک شد.

 

ادامه مطلب: مقبره ابواحمد حسین بن محمد در کربلا

 

آرامگاه باصفای طفان حضرت مسلم،  40کیلومتری شمال شرقی کربا، در میانه بزرگراه بغداد –کربا ُ در کنار شهر «مسیّب» قرار دارد. وقتی دو فرزند مسلم، به نام ّ های محمد و ابراهیم، به کمک ِ مشکور زندانبان از زندان ابن زیاد گریختند.

 

ادامه مطلب: طفلان مسلم

 

محمد ابن ابیالفتح اخرس، از نوادگان حضرت موسی بن جعفر است که بقعه اش در حومه کربلا، در محلّهای به نام«الأبیتر» قرار دارد. ّ وی جد اعلای خاندان معروف و عالم پرور آل خرسان است که بیشتر در نجف ساکن هستند.

 

ادامه مطلب: الاخرس بن الکاظم

 

محمد ابن ابیالفتح اخرس، از نوادگان حضرت موسی بن جعفر است که بقعه اش در حومه کربلا، در محلّهای به نام«الأبیتر» قرار دارد. ّ وی جد اعلای خاندان معروف و عالم پرور آل خرسان است که بیشتر در نجف ساکن هستند.

 

ادامه مطلب: سید احمد ابوهاشم

 

مرحوم آیة الله حاج میرزا هاشم خراسانی در کتاب «منتخب التواریخ» ص 310 چند احتمال داده از جمله اینکه: عون در جنگ وگریز با لشکریان به این نقطه رسیده و در این جا لشکریان بر او هجوم آورده و او را شهید کرده اند

 

ادامه مطلب: عون بن عبدالله

 

محمد بن محمد بن نُعمان مشهور به شیخ مفید متکلم، فقیه و تاریخ‌نگار نامدار امامیه در قرن ۴ و ۵ قمری. او را از احیاکنندگان  و ترویج کنندگان فرهنگ شیعی وفقه امامیه دانسته‌اند.

 

ادامه مطلب: شیخ مفید

 

آقارضا همدانی نجفی معروف به محقق همدانی از فقهای قرن سیزدهم. او از شاگردان خاص میرزای شیرازی در سامرا بود و پس از درگذشت وی،مرجعیت شیعیان را عهده‌دار شد. آقارضا با برخی فتاوای خاص و ویژگی‌های اخلاقی زبانزد بود.

 

ادامه مطلب: آقا رضا همدانی

 

 اهل کابل؛ اولین رئیس مذهب حنفی از مذاهب چهارگانه اهل سنّت. در سال 80 هجری قمری بدنیا آمد و در رجب 151 هجری قمری وفات یافت و در مقبره خیزرانیه بغداد دفن شد، که اکنون به نام منطقه « حیّ الاعظمیّه » مشهور است.

 

ادامه مطلب: برخي از مشاهير اهل سنّت مدفون در بغداد

تلفن رزرو تــور :

تهران: 021-25917955
مشهد: 051-38095
تبریز: 021-25917955
مشاوره: 09198906503

 

انتخاب تورکربلا بر اساس فاصله تا حرم