امامزاده سید جعفر

ابوعبدالله جعفر، فرزند دیگر امام هادی  است. می گویند که جعفر، ناخلف بود و لقب كذّاب گرفت . برخی نیز او را توّاب لقب داده اند.

امام هادی  درباره اش فرمود : از فرزندم جعفر دوری كنید ، نسبت او به من همچون نسبت كنعان به نوح است.

امام حسن عسكری  فرمود : مثل من و جعفر، مانند هابیل و قابیل، دو فرزند آدم است، اگر كشتن من برای جعفر ممكن بود، مرا می كشت، ولی خداوند جلو او را گرفت.
پس از رحلت امام هادی  جعفر ادعای امامت کرد؛ نزد خلیفه وقت رفت و گفت: 20000 اشرفی برایت می فرستم كه فرمان دهی مقام امامت از برادرم سلب شده و من بر مسند امامت بنشینم.

خلیفه در جواب گفت : اگر امامت در دست ما بود، آن را برای خودمان حفظش می کردیم.

اگر شیعیان از تو نیز مانند پدر و برادرت معجزه و کرامت ببینند، تو را امام خود خواهند دانست ودیگر نیازی به كمك ما نیست.
جعفر پس از شهادت برادرش امام حسن عسكری دوباره ادعای امامت كرد. والله العالم.

امّا در بحار، از تفسیر عیاشی از مفضل بن عمرو روایت کرده که سئوال کردند از امام صادق از این سخن خداوند: ( وَإن مِن أهلِ الکِتابِ الاّ لَیُؤمِنُنَّ بِهِ قَبلَ مَوتِهِ).

امام صادق فرمود: «نزلت فینا خاصّه انه لیس رجل من ولد فاطمه یموت و لایخرج عن الدنیا حتّی یقر لامامه بإمامته کما أقر ولد یعقوب لیوسف حتّی قالوا تالله لقد آثرک الله علینا... »

این آیه درخصوص ما نازل شده است. یقینا هیچکس از فرزندان فاطمه هر سه از این دنیا نمی رود، مگر آنکه به امامت امام زمان خودش اقرار می کند؛

همان گونه که فرزندان یعقوب اقرار به پیامبری یوسف کردند، تا اینکه گفتند : به خدا سوگند یقینا که خدا تو را بر ما برتری بخشید و به راستی که ما خطاکار بودیم.

 

تلفن رزرو تــور :

تهران: 021-25917955
مشهد: 051-38095
تبریز: 021-25917955
مشاوره: 09198906503

 

انتخاب تورکربلا بر اساس فاصله تا حرم