امامزاده ابراهيم الغمر مكنى معروف به ابو الحسن و يا ابو اسماعيل فرزند حسن مثنى و نوه امام حسن مجتبى عليه السلام از راويان حديث و برجستگان شيعه بوده است.

وى در سال 145 ه‍. ق در زندان منصور، خليفه عباسى به شهادت رسيد

 

ادامه مطلب: آستانه ابراهیم الغمر در کوفه

 

این دریاچه، به فاصله  11کیلومتری غرب کربلا  آست، طول آن  60کیلومتر و عرضش به30 کیلومتر می رسد و در سال ُ های پر باران، گاهی  وسعت دریاچه به  400کیلومتر مربع و گاهی حتی تا 800کیلو متر نیز می رسد.

 

ادامه مطلب: دریاچه رزازه

 

مسجد جامع کوفه، از مساجد بزرگ جهان اسلام است که نزد شیعیان، چهارمین مسجد مهم بعد از مسجدالحرام، مسجدالنبی و مسجدالاقصی و همچنین یکی از قدیمی‌ترین و مهمترین آثار زیارتی شهر کوفه به شمار می‌آید.

 

ادامه مطلب: مسجد جامع کوفه

 

پس از زیارت جناب سلمان، شایسته است زائر محترم دو ركعت نماز یا بیشتر در طاق كسری بخواند، چرا كه امیرالمؤمنین (ع) در آن جا نماز گزارد و عمّار ساباطی نقل میكند

 

ادامه مطلب: طاق کسری

فضیلت مسجد براثا

 

بدانكه مسجد براثا از مساجد معروف و متبرّک است، و در بين بغداد و كاظمين در راه زائران واقع شده، ولى غالبا از فيض آن محروم بوده و با همه فضايل و شرافتى كه براى آن نقل شده مورد بى اعتنايى است.

 

ادامه مطلب: فضیلت مسجد براثا

کاظمین


145 ه .ق این جا باغ شونیزیه بود درکنار بغداد. منصور این باغ را به عنوان «مقابر قریش » قرار داد.
179 ه .ق به دستور هارون، امام موسی کاظم از مدینه به بغداد آورده و در این شهر زندانی شد.
183 ه .ق امام موسی کاظم به دستور خلیفه، توسط سندی بن شاهک در زندان مسموم و به شهادت رسید.

 

ادامه مطلب: تاریخچه شهر کاظمین

 

عون بن عبدالله بن جعفر فرزند حضرت زینب(س) و از شهدای کربلا. او و برادرش محمد هر دو به سفارش پدرشان عبدالله بن جعفر با امام حسین(ع) همراه شدند و در روز عاشورا در کربلا به شهادت رسیدند.

 

ادامه مطلب: عون و عبدالله

 

در بین راه نجف و کوفه، سمت شمال نجف، واقع است. بر طبق نقل‌های تاریخی و به اعتقاد شیعیان، زمین این مسجد دو بار در عزای امامان شیعه ناله کرده است.

 

ادامه مطلب: مسجد حنانه

 

شیخ طوسی در شب دوشنبه ۲۲ محرم سال ۴۶۰ درگذشت و در نجف در خانه خویش به خاک سپرده شد. بنا به وصیت وی، آن جا تبدیل به مسجد شد. این مسجد هم اکنون در قسمت شمال بقعه علوی، به نام مسجد طوسی معروف است.

 

ادامه مطلب: شیخ طوسی

تلفن رزرو تــور :

تهران: 021-25917955
مشهد: 051-38095
تبریز: 021-25917955
مشاوره: 09198906503

 

انتخاب تورکربلا بر اساس فاصله تا حرم